Programski odbor Kanta odlučio je 35. susrete posvetiti dvojici skladatelja, glazbenih pedagoga i dirigenata koji su ove godine proslavili 80. rođendan – laureati su Nikša Njirić i Nello Milotti, koji su Kanat zadužili brojnim skladbama, a Milotti i nastupima zborova. Neuobičajen je za Kanat bio i poklon Milottiju – Đeni Dekleva Radaković i Igor Bertoša izveli su njegovu instrumentalnu »Fantaziju za klarinet i klavir«.
A u redovnom programu druge večeri Kanta nastupilo je sedam odličnih zborova. Aleksandra Matić s Jekom Primorja označila je veseo početak Milottijevom »Bukaletom«, koja je odzvanjala gromkom jekom, a nakon toga manje čistim zvukom interpretirali su »Pod Učun kućice bele« Matetića Ronjgova. Nastup su završili ponovno odlično otpjevavši Prašeljevu »Briškulu«. Tridesetak pjevača Gradskog pjevačkog zbora Krka, sa sopranisticom Barbarom Matanić i pod dirigentskom palicom Ivice Frlete, nastupili su prvi put na Kantu korektno izvodeći Kaplanovu »Maglicu« i »Mirinu« te Okmacinu »Tri san para cipela razdera«. Drugi put su na porečkim susretima gostovali pjevači mješovitog zbora Viva la musica iz austrijskog Lewchaschaua s dirigentom Christianom Pichlerom. Petnaestero pjevača na repertoaru je imalo dvije pjesme inspirirane austrijskim folklorom, a za kraj su nadahnuto i uvjerljivo, uz gromko odobravanje publike, otpjevali Prašeljevu »Pipu«. Mješoviti pjevački zbor Hrvatske čitaonice s Trsata nastup je gradio na dvama solistima, baritonu Aldu Rakaneu i tenoru Antonu Vičeviću. Najprije su otpjevali »Draga nam je zemlja« Matetića Ronjgova, a puno zvonkija i nadahnutija bila je njihova izvedba Kaplanove »Mirine«.
Teško je uspoređivati nastupe KUD-ova, u kojima pjevaju amateri koji su nerijetko i ljudi druge ili treće životne dobi, s onima zborova, koji su također amaterski, ali okupljaju mlađe, k tome glazbeno obrazovane ljude. Vjerojatno zato na Kantu nema žiriranja i pobjednika. Ali, publika se može opustiti i uživati u interpretacijama, besprijekornoj intonaciji i zvuku kakve su imala dva zbora druge večeri: pulski Rondo Histriae i zagrebački Panis Angelicus. Devetnaestero glazbeno obrazovanih mladih Puljana čini Rondo Histriae, osnovan 2004. godine, a zborom je dirigirala mlada Ileana Perosa. Snažno i profesionalno odjeknule su njihove izvedbe »Ča je more« Matetića Ronjgova, Milottijevi »Kosci« i Zlatićeva »Svatovska«. A Zagrepčani pod ravnanjem Tomislava Čekolja pjevali su dvije pjesme Branka Starca, koji je zadovoljno slušao njihov nastup iz prvog reda u publici te izvrsno »Belu nedelju« Matetića Ronjgova.
Na kraju je ponovno pred publiku izašla Ileana Perosa, ovoga puta pred zborom buzetskog Sokola, koji vodi posljednje dvije godine. Dugogodišnji gosti Kanta bitno pomlađeni, uz podršku nekoliko starijih pjevača, sasvim jasnih glasova pjevali su Bužletinu skladbu »Delat ću brajde«, »Istarski ples« Matka Brajše Rašana i Milottijevu »Travaricu«.
Na 35. Kantu nastupilo je 20 zborova u tri večeri. Prve dvije večeri svjetovne glazbe organizirane su tradicionalno u Istarskoj sabornici, a treća koncertna večer duhovne glazbe u Eufrazijani. Supokrovitelji susreta, uz Grad Poreč su Ministarstvo kulture, istarska županija i Radio Pula, koja snima i u svom programu objavljuje snimljeni materijal, čime neposredno pomaže ideju porečke Katedre Čakavskog sabora – očuvanje glazbene istarske tradicije. Zgodno je pokazati i statistiku: u tri večeri praizvedene su tri skladbe, sve tri Đeni Dekleve Radaković. Zborovi su otpjevali devet skladbi Matetića Ronjgova, osam Kaplanovih, sedam Dekleve Radaković, pet Milottijevih, četiri Okamcine i tri Prašeljeve. Nekoliko dirigenata nastupilo je s dva zbora, a osim Ivice Frlete i Vinka Badjuka, koji spadaju u veterane Kanta, to su i dvije mlade dirigentice Ileana Perosa i Doris Kovačić.
Sniježana MATEJČIĆ