Utorak, 23.Travnja 2024 (14:31:41) - Godina:22

Odaberite teme

O Portalu

Premijer liga: Porečani se učvršćuju na čelu tablice

Sport, 23.10.2016. (10:22) Piše: D. Požarić

Nakon petog kola, porečki je premijerligaš gostujućom pobjedom nad Metalcem 21:24 (11:12) učvrstio prvo mjesto na ljestvici. Umag je drugi sa sedam, a treća Dubrava sa utakmicom manje.

Porečani su sinoć kontrolu nad rezultatom uspostavili već nakon desete minute, držali se u egalu do posljednjih desetak minuta kad je domaćim igračima ponestalo inspiracije za preokret.

Po pet su golova kod Poreča postigli Mataija i Perić, Perajica i Tot zabili su po četiri, Kušan 3, Medić 2 i Ćosić jedan zgoditak. Moreno Car obranio je 17 udaraca Metalca, a vratar Martinović 10, od čega jedan sedmerac. Mataija je imao izvrsnih devet, a Medić također vrlo dobrih pet asistencija.

Najbolji strijelac utakmice bio je domaći igrač Katinić sa šest postignutih golova.

U preostalim utakmicama 5. kola Premijer lige bodove su podijelili Gorica i Umag, Labin je kod kuće izgubio od Zameta 25:28, dok Dubrava i Spačva te Ribola Kaštela i Varaždin igraju večeras.

Poreč u šestome kolu dočekuje Kaštelu, Umag ide u goste vinkovačkoj Spačvi dok Zamet kod kuće dočekuje Goricu. Rudar ide u goste Varaždinu, a Metalac neće dugo putovati do Dubrave. (dp)