Petak, 26.Travnja 2024 (13:50:05) - Godina:22

Odaberite teme

O Portalu

Odbojka: pomlađene Porečanke pozitivno primile poraz od moćne Marine Kaštela

Sport, 23.10.2016. (11:15) Piše: D. Požarić

Porečanke su sinoćnju utakmicu drugog kola 1. nacionalne lige odbojkašica odigrale dobro, osim prvog seta. Problem je bio u nešto lošijem bloku, dok je na sredini po prvi put utakmicu odigrala mlada Nikolina Fabris. Bila je dobra, ali je protiv trenutno najjače ekipe u ligi, očekivano, iskazala neiskustvo. Najveći je problem sinoć bio veliki broj promašenih servisa, između 15 i 20, rekao nam je pomoćni trener Zoran Jendrašić.

Utakmica je završila pobjedom Marine Kaštela 3:1 (25:11,19:25,25:22,25:18).

Prvi su set Porečanke igrale sa suncem koje im je blještalo direktno u oči, pa nisu mogle normalno primati servis, nego su doslovno samo mogle stajati i gledati. U drugom su setu bile izvrsne, odigravši sve što su sa trenerima dogovorile. U trećem su povele 15:10 i onda izgubile koncentraciju, da bi Kaštela izjednačila na 16:16 i uzela set.

-Doista smo nepotrebno u tom periodu utakmice promašili neke servise. Nismo iskoristili dvije kontre u najvažnijim trenucima, pa je na kraju prevagnulo iskustvo domaćih igračica i njihova neupitna kvaliteta, rekao je Jendrašić, posebno naglasivši dobru igru Božićević i Cvetinić, novopridošlih iz HAOK Mladosti.

U posljednjem setu ponovila se priča iz prethodnih: rezultat je bio izjednačen do 12:12, da bi Kaštelanke potom napravle seriju i pobjegle na nedostižnu razliku.

-Odigrali smo prilično dobru utakmicu, ali smo bili kratki za nekoliko važnih igračica. Dobro je odigrala Burilo, dok Todorović, nažalost, nije imala dovoljno pravih prilika, zaključio je Jendrašić izjavu za Parentium.

Ono što je najvažnije jest dobra i pozitivna atmosfera u ekipi, jer su cure poraz dobro primile. Ni jedna se nije razboljela niti ozlijedila, pa će mlada porečka odbojkaška prvoligaška ekipa u nadolazećim domaćim utakmicama protiv Osijeka i Vukovara imati prilike utvrditi svoju pravu snagu. Jer, Marina Kaštela je ove godine kandidat za prvaka.

U preostalim susretima kola Osijek je bio bolji od Kaštela DC (3:2) dok je HAOK Mladost rezultatom 3:1 savladala Novu Gradišku.

Treće kolo igra se 29. ili 30. listopada 2016. kad Porečankama u goste dolazi ŽOK Osijek. Vukovar će ugostiti Marinu Kaštela, Nova Gradiška Rockwool, a Kaštela DC HAOK Mladost. (dp)