Petak, 26.Travnja 2024 (19:44:32) - Godina:22

Odaberite teme

O Portalu

Pobjede porečkih kuglača protiv "Goranina" i "Jadranka hotela"

Sport, 24.10.2016. (09:25)

Domaća subotnja utakmica KK "Istre" iz Poreča protiv "Goranina" iz Delnica završila je uvjerljivom pobjedom domaćih kuglača. Željko Matošević i Božidar Katić u prvom su bloku protiv Danijela Ćosića i Igora Petranovića odigrali 1:1 uz 21 čunj prednosti. Željko Matošević izgubio je bitku protiv Danijela Ćosića rezultatom 1:3 u setovima, dok je Božidar Katić bio uvjerljiviji od Igora Petranovića i pobijedio 3:1 u setovima.

U drugom bloku nastupili su Bruno Flego i Zoran Lovrić protiv Marina Pleše i Darka Karlovića kojeg je nakon 30 hitaca zamijenio Milan Kardum. Pleše je bio bolji od Flege za 2,5 seta, dok je Zoran Lovrić besprijekorno pobijedio obojicu protivnika u sva 4 seta. Nakon drugog bloka, utakmica je bila neriješena uz 20 čunjeva prednosti za ekipu Istre.

Posljednji na staze izlaze Dario Prađeno i Nadir Ravnić protiv Ivana Zrilića i Marka Jakljevića. Prađeno je potvrdio formu nadigravši protivnika u sva 4 seta sa 587 srušenih čunjeva, a Nadir Ravnić mu se pridružio i ostvario najbolji rezultat utakmice (605 srušenih čunjeva).

Bilo je to nedostižno za Delničane koji su se kući morali vratiti uz poraz 6:2 i veliku razliku od 134 čunja. Najbolji igrač gostujuće ekipe bio je Danijel Ćosić sa 561 srušenim čunjem.

Nakon poraza od "Vinodola" u Dražicama, druga ekipa KK "Istre" u nedjeljnoj je utakmici savladala kuglače KK "Jadranka hoteli" iz Malog Lošinja.

Utakmicu su započeli Nikola Vrbenski i Aldo Guštin protiv Ante Marića i Dine Kučića. Vrbenski nije uspio osvojiti niti jedan set dok je Aldo Guštin svog protivnika nadigrao bez poteškoća osvojivši 3 seta i jedan vrijedan poen za domaću ekipu. Na kraju prvog bloka rezultat je bio neriješen 1:1 i 25 čunjeva prednosti za ekipu Istra II.

Drugi blok odigrali su Martina Legović Matošević i Silvio Mesarić protiv Elvisa Alagića i Nenada Manzonia koji domaćinu oduzimaju oba poena i prednost u srušenim čunjevima pa je rezultat 1:3 i 52 čunja goste.

Da u kuglanju nema predaje dok zadnja kugla nije bačena dokazali su u posljednjem bloku Goran Anzur i Alen Gržić strpljivo nadigravši Branka Baljaka i Dragana Antolovića. Vratili su razliku u čunjevima i utakmicu završili rezultatom 5:3 (3149:3066).

Najbolji iz redova Istre II bio je Goran Anzur sa 537, a igračem utakmice je proglašen Elvis Alagić sa 576 srušenih čunjeva. (dp)